- Na Miotle - http://www.namiotle.pl -

Kliknij, żeby wydrukować przepis


Gofry (2)

Posted By Ania On 16 maja 2013 @ 20:04 In gofry i wafle | 9 Comments

Bita śmietana, dżem, truskawki, cukier puder, czekolada, polewa toffi – wszystkie te dodatki idealnie pasuję do gofrów. Każdy z nas ma swój ulubiony „zestaw gofrowy” . Ja lubię gofry z bitą śmietaną i truskawkami albo ze śmietaną i galaretką z czarnej porzeczki, ale najistotniejsze w gofrach jest to żeby były chrupiące, takie lubię najbardziej.

gofry_nm3 

GOFRY (2)

 

3 jajka

1 – 1,5  szklanki mąki pszennej

1/4 szklanki mąki ziemniaczanej

1/3 szklanki oleju roślinnego

1 szklanka wody

1/4 szklanki cukru pudru

3/4 łyżeczki proszku do pieczenia

1/2 łyżeczki soli

 

Żółtka, mąkę ziemniaczaną, cukier, sól, proszek do pieczenia, olej, wodę i 1 szklankę mąki pszennej miksujemy. Jeżeli ciasto jest za rzadkie dodajemy resztę mąki. Ciasto powinno mieć gęstość ciasta na naleśniki. Białka ubijamy na sztywną pianę, delikatnie łączymy je z ciastem. Gofrownice rozgrzewamy i smarujemy olejem (najlepiej pędzelkiem). Gofrownicę smarujemy tylko przed upieczeniem pierwszych gofrów. Pieczemy gofry do chwili gdy będą miały ładny, złocisty kolor.

Z tego przepisu piekłam gofry na dwa sposoby. Raz ubiłam pianę z białek i wymieszałam ją z ciastem, a drugim razem wymieszałam wszystkie składniki razem (bez ubijania piany). Smakowo nie różniły się od siebie, jedne i drugie były chrupiące, ale te z ubitą pianą lepiej wypełniały formę w czasie pieczenia i wyszło ich więcej z tej samej ilości składników.

 

gofry_nm1

gofry_nm4


Kliknij, żeby wydrukować przepis

Copyright © 2013 Na Miotle. All rights reserved.